דניאל לזיכרו הספדים דניאל כתב מהמשפחה סרט גלריה כתוב לנו עמוד פתיחה

לפני כשנתיים, ערב פסח ה'תשס"ג, נפל בקרב עם מחבלים חברינו היקר דניאל מנדל ז"ל, מפקד צוות לוחמים בסיירת הנח"ל, בהובילו את חייליו במבצע ללכידת מחבל בעיר שכם.

דניאל, שהיה חבר אהוב, עלה מקנדה בגיל צעיר והשתקע עם משפחתו באלון שבות שבגוש עציון. עם תום לימודיו בישיבה התיכונית "נוה שמואל" החליט דניאל לדחות את מועד גיוסו ולמד כשנה וחצי במכינה הקדם-צבאית "עצמונה", תקופה שהיוותה פרק משמעותי ומרכזי בחייו. בתום תקופה זו, התגייס לשורותיה של סיירת הנח"ל, שם שירת כלוחם ואחר-כך כמפקד וקצין של צוות לוחמים.

דניאל, שנודע במנהיגותו הן בצבא והן מחוצה לו, ניחן אף בכישרון מוזיקלי מיוחד במינו, שהתבטא לא רק ביכולתו לנגן בכלי נגינה רבים ומגוונים, אלא בעיקר בקסם המיוחד שהתלווה לנגינתו המפעימה על הפסנתר.

באשר על כן, בחרנו להנציח את זכרו בהקמת גן מוזיקלי. הגן, שיוקם סביב משעול המוביל מביתו של דניאל לבית-הכנסת ביישוב, יהיה משולב באלמנטים מוזיקליים – דוגמת מדרגות בצורת קלידי פסנתר או פעמונים שיצלצלו למשב הרוח, במתקני משחק לילדים וכן בפינת ישיבה.

אנו מאמינים כי בהקמת הגן, שישמש את ילדי ותושבי היישוב, ייזכר דניאל באותה רוח חופשייה ויצירתית שאפיינה את חייו. עלות הגן גבוהה ואנו זקוקים לתרומתכם.

בברכת שלום,
החברים והמשפחה.

התרומות נעשות דרך "קרן גוש עציון" נא לציין על הצ'ק לפקודת "דרך דניאל" ולשלוח לכתובת: שריל מנדל אלון שבות גוש עציון 90433 ת.ד. 92

שריל מנדל – 02-9931247
052-8207075
דוא"ל: cherylm@bezeqint.net
ברק ברנע – 050-8743213

לראש הדף